Niebieskie Igrzyska

Szanowni Rodzice!

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Sękowej informuje, że  uczniowie klas             I – III naszej szkoły oraz dzieci z przedszkola wezmą udział w  „Niebieskich Igrzyskach”. Jest to ogólnopolska forma obchodów Światowego Miesiąca Wiedzy Na Temat Autyzmu jakim jest kwiecień. Ich pomysłodawcą i organizatorem w skali kraju jest fundacja: Instytut Wspomagania Rozwoju Dzieci z siedzibą w Gdańsku. Polegają one na organizacji dwóch rodzajów działań: edukacyjnych i sportowych. Celem Igrzysk jest promowanie postawy akceptacji i szacunku wobec innych i propagowanie wiedzy na temat szeroko rozumianego spektrum autyzmu i innych niepełnosprawności.  Niebieskie Igrzyska mają pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Konkurencje sportowe i zajęcia warsztatowe służą integracji oraz rozwijaniu i wzmacnianiu więzi między dziećmi.

W naszej szkole i przedszkolu igrzyska odbędą się  26 kwietnia 2024 roku w godzinach 8:00- 13:30. W programie oprócz zabaw na boisku sportowym przewidziano zajęcia warsztatowe  w grupach, czytanie bajek terapeutycznych, spotkanie ze strażakami. Zajęcia prowadzone będą przez wychowawczynie klas i grup przedszkolnych oraz szkolnych specjalistów (pedagoga szkolnego, nauczyciela współorganizującego kształcenie specjalne). Do wspólnej zabawy zaproszeni zostali również uczniowie kl.I ze Szkoły Podstawowej im. Wł. Długosza w Siarach. W najbliższym czasie rodzice dzieci biorących udział w igrzyskach otrzymają  do podpisu dokumenty związane z udziałem w zabawie.

Honorowy patronat nad  Igrzyskami  objęła  Wójt Gminy Sękowa Pani Małgorzata Małuch.

W tym dniu prosimy wszystkich uczniów i nauczycieli o założenie czegoś niebieskiego.

Więcej informacji na temat Niebieskich Igrzysk znajdą Państwo na stronie