Icon Contrast 1 Icon Contrast 2 Icon Contrast 3 Icon Contrast 4
UONET+ Ministerstwo Edukacji i Nauki Kuratorioum Oświaty w Krakowie Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie Centralna Komisja Egzaminacyjna Biuletyn Informacji Publicznej
NIEZAPOMNIANA WYCIECZKA DO KRAKOWA

22 maja 2024 roku uczniowie klas drugich i trzecich wyruszyli na pełną przygód wycieczkę do Krakowa, miasta o bogatej historii i niezliczonych atrakcjach. Już od samego rana młodzi podróżnicy byli pełni entuzjazmu i ciekawości.
Pierwszym przystankiem na ich trasie był Teatr Groteska, gdzie mieli okazję obejrzeć spektakl "Niesamowite przygody 10 skarpetek". Przedstawienie urzekło wszystkich swoją niezwykłą scenografią, kolorowymi kostiumami oraz pełną humoru fabułą, która wciągnęła zarówno młodszych, jak i starszych widzów.
Po teatralnych emocjach, grupa udała się na dziedziniec Wawelu. Spacerując po tym historycznym miejscu, dzieci mogły poczuć ducha przeszłości i dowiedzieć się więcej o polskich królach i zamkowych legendach. Kolejnym punktem programu była Smocza Jama, tajemnicza grota pełna legend. Po zejściu z Wawelu uczniowie znaleźli się na promenadzie wzdłuż brzegu Wisły, gdzie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z ziejącym ogniem Smokiem Wawelskim.
Następnie przyszedł czas na zakup pamiątek na straganach i spacer ulicą Grodzką, która zaprowadziła ich prosto na zabytkowy Rynek Główny. W sercu Krakowa, w otoczeniu Sukiennic, uczniowie mieli okazję podziwiać liczne sklepiki z rękodziełem i unikatowymi wyrobami.
Po smacznym posiłku, pełni energii, wyruszyli do Kościoła Mariackiego. Tam podziwiali wspaniały Ołtarz Wita Stwosza oraz monumentalne organy. Zwiedzanie kościoła było dla uczniów chwilą refleksji i podziwu. 
Ostatnim etapem wycieczki był spacer ulicą Floriańską, który zaprowadził ich w stronę Barbakanu i Bramy Floriańskiej. Młodzi podróżnicy zatrzymali się także przed budynkiem Teatru Juliusza Słowackiego, podziwiając jego piękną architekturę. Zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń, uczniowie wrócili do domu. Kraków na długo pozostanie w ich pamięci jako miejsce pełne magii, historii i niezapomnianych przygód.