PODSUMOWANIE I PÓŁROCZA W SZKOLE W MĘCINIE WIELKIEJ

 JESIEŃ

          Jesienią odwiedził naszą szkołę pan Adam Korczyński – podróżnik i fotograf przyrody. Opowiedział nam o swojej ostatniej wyprawie na Antarktydę i zaprezentował zdjęcia i filmiki, które tam wykonał. W bardzo interesujący sposób zademonstrował długość niektórych zwierząt. Aż trudno uwierzyć jaką rozpiętość skrzydeł posiadają niektóre ptaki np. albatrosy albo bociany. Przedstawił też wiele ciekawostek o naszych rodzimych zwierzętach, które spotykamy w bezpośrednim sąsiedztwie.

           W połowie listopada braliśmy udział w II edycji Konkursu Głośnego Czytania zorganizowanego przez sieć sklepów Biedronka. Dzieci przygotowały do przeczytania fragment książki pt.: „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, pomagały tworzyć dekoracje, której najważniejszym elementem było Magiczne Drzewo, a także wykonały postacie Słodziaków z materiałów odpadowych. W klasie I najładniej przeczytała Emilka,
a w klasie III Justynka i Asia. Informacje o konkursie oraz zdjęcia dekoracji wysłaliśmy na adres organizatora. Obie klasy znalazły się wśród ok. 500 wyróżnionych zespołów.

         28 listopada zorganizowaliśmy zabawę andrzejkową. Oprócz tańców i zabaw ruchowych wróżyliśmy co nas czeka w przyszłości. Trafienie do wody grosikiem zapewniało spełnienie marzeń, w rzuconej za siebie łupinie jabłka dopatrywaliśmy się litery, od której zaczynało się imię sympatii,
a cień jaki rzucała na ścianę bryłka wylanego przez klucz wosku, zdradzał co przyniesie nam los. Oczywiście nikt w te wróżby nie wierzył, ale była to doskonała okazja do zabawy i śmiechu.

ZIMA

         W piątek 6 grudnia odwiedził nas Mikołaj. Sprytny staruszek nie przyszedł osobiście ale zostawił list ze wskazówkami, gdzie ukrył klucz do sali
z prezentami. Rozwiązując poszczególne zadania pochowane w różnych miejscach w szkole znaleźliśmy w końcu nasze podarki. Najbardziej ucieszył nas bilet do kina, który każde dziecko znalazło w swojej paczce. 
9 grudnia byliśmy w kinie KOLORY na filmie pt.: „Śnieżna paczka”. Po seansie poszliśmy do Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach z programowania.

         Tuż przed świętami zorganizowaliśmy uroczyste rozdanie nagród w Szkolnym Konkursie Czytelniczym, który był częścią konkursu zorganizowanego przez sklep Biedronka. Dzieci były bardzo uradowane z otrzymanych nagród i wyróżnień zdobytych przez obie klasy. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom, maskotkę Słodziaka, książkę i długopisy.

ŚWIĘTA

         W połowie grudnia zaczęliśmy przygotowania do świąt. Najpierw wspólnie robiliśmy ozdoby choinkowe z zimnej porcelany, piłeczek do tenisa
i włóczki, a potem przystroiliśmy choinkę, która ozdobiła szkolny korytarz. 
20 grudnia zorganizowaliśmy wigilię. Jak każe tradycja podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Mamy przygotowały dla nas pyszne pierogi i deser. Uroczystość zakończyliśmy śpiewaniem kolęd.