Z wizytą w piekarni "Jedność"

16 października  2019 roku klasa III wraz z opiekunami udała się na wycieczkę do Piekarni „Jedność” w Gorlicach. Celem wycieczki było poznanie etapów pieczenia chleba, poznanie narzędzi pracy piekarza i surowców  niezbędnych do przygotowania i wypieku chleba, bułek i innego pieczywa. Uczniowie w fartuchach i czepkach na głowie przeszli kolejne stacje produkcji pieczywa po których oprowadzał nas sam kierownik piekarni. Była to też świetna lekcja orientacji zawodowej. Poznały czynności wykonywane przez piekarza, piecowego, krajacza, pakowacza, magazyniera. Na zakończenie uczniowie mieli okazje skosztować świeżo wypieczonych bułek.

Uczniowie klasy III wykorzystując piękną pogodę i uroki jesieni udali się do Miejskiego  Parku im. Wojciecha Biechońskiego w Gorlicach na lekcję przyrody, która dostarczyła im nie tylko wielu wiadomości, ale również niezapomnianych wrażeń. Park odkrył przed nimi swe piękno. Podziwialiśmy jesienne barwy, rosnące krzewy i drzewa, słuchaliśmy odgłosów przyrody, ,,rozmawialiśmy" z drzewami. Przyjrzeliśmy się przyrodzie: korze drzew, liściom i zwierzętom żyjącym w parku.

Podczas wycieczki zbieraliśmy najpiękniejsze kolorystycznie liście, żołędzie i kasztany, którymi przyozdobiliśmy nasz klasowy kącik przyrody. Znaleźliśmy również chwilę czasu, aby odpocząć przy szumie drzew i opadających liści na wietrze.