PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Pasowanie na ucznia, to jeden z najważniejszych i niezapomnianych dni przeżytych w szkole. 

18 października w Oddziale Zamiejscowym w Męcinie Wielkiej i 24 października w Szkole Podstawowej w Sękowej odbyły się wspaniałe uroczystości - ślubowanie i pasowanie na ucznia. Tę niezwykłą chwilę przeżywały z pierwszakami osoby, które swoją obecnością dodały uroczystości blasku i powagi: Pani Sekretarz Gminy Sękowa – Zofia Rowińska, Pani Dyrektor Bożena Bernasiewicz, wychowawczynie klas pierwszych – Maria Kretowicz i Halina Piecuch, a także rodzice uczniów.

Uczniowie klas I a i b udowodnili, że „nie są już maluchami”, prezentując ciekawy program artystyczny, ubarwiony wesołymi piosenkami. Zostali za to nagrodzeni brawami.

Po części artystycznej pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, a Pani Dyrektor  dokonała aktu pasowania na ucznia i życzyła najmłodszym uczniom powodzenia i wielu sukcesów w nauce.

Od tej chwili pierwszoklasistów można oficjalnie wpisać w poczet uczniów naszej szkoły. Liczymy na to, że dotrzymają swoich zobowiązań i będą dbać o dobre imię klasy i szkoły, zaś swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom oraz nauczycielom. Starsi koledzy będą ich wspierać, służyć radą i pomocą, aby szkolna rzeczywistość nie była dla nich szara i smutna, lecz barwna i wesoła.

Na zakończenie dzieci otrzymały prezenty od Pani Dyrektor, Pani Wójt oraz rodziców.