Icon Contrast 1 Icon Contrast 2 Icon Contrast 3 Icon Contrast 4
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w szachach klasycznych

Nie opadł jeszcze dobrze kurz po emocjach związanych z Mistrzostwami Polski w szachach szybkich i błyskawicznych we Wrocławiu rozgrywanych w dniach 28-30 sierpnia (Daria zajęła bardzo wysokie 10 miejsce), a już pojawił się kolejny bardzo poważny turniej, tym razem w szachach klasycznych.

Ogromnym sukcesem zakończyły się dla Darii Kretowicz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w szachach klasycznych. W dniach 03-06.09.2020r. w Wiśniowej (koło Dobczyc) rozgrywana była ta jedna z najważniejszych w roku imprez dla 10-latków. Na starcie pojawili się najlepsi młodzi szachiści i szachistki z województwa małopolskiego i podkarpackiego. W ciągu trzech dni rywalizacji każdy uczestnik rozegrał 9 partii tempem 60 minut na zawodnika + 30 sekund na posunięcie. Po wielu godzinach zaciętej gry i sporej dawki emocji (od wielkiej radości po łzy dzieciaków) wyłoniono najlepszych. Daria Kretowicz, uczennica IV klasy Szkoły Podstawowej w Sękowej (reprezentantka Gorlickiego Klubu Szachowego „Kornuty”) została zwyciężczynią tego prestiżowego turnieju.

Na uwagę zasługuje również fakt, że zgodnie z regulaminem współzawodnictwa sportowego młodzieży szczególnie uzdolnionej prowadzona jest klasyfikacja centralna dla województw i klubów. Dla dyscypliny SZACHY w Mistrzostwach Międzywojewódzkich Młodzików ustalono na rok 2020 następujące siatki punktowe: