Kręci mnie bezpieczeństwo - spotkanie z policjantem

W dniu 22 lutego 2021 r. uczniowie klas 2a, 2b i 3 spotkali się z panem policjantem. W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, który przypada 9 lutego, uczniowie rozmawiali z panem policjantem na temat możliwości, jakie daje nam Internet. Dzieci w trakcie spotkania dowiedziały się o zagrożeniach jakie mogą pojawić się w cyberprzestrzeni oraz jak takich zagrożeń unikać. Pan policjant wskazał jak mądrze i bezpiecznie poruszać się po stronach internetowych i korzystać z różnego rodzaju portali społecznościowych.

Nasz gość zapoznał również dzieci z zasadami bezpieczeństwa na stokach narciarskich oraz przedstawił Dekalog Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Uczniom został po raz kolejny przypomniany europejski numer alarmowy 112. Każdy uczeń otrzymał ulotkę z „Dekalogiem narciarza”.
Pan policjant zachęcił również dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastyczno – filmowym „Zilustruj dekalog narciarza”.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie: www.policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku

Pobierz: IMG_20210222_100215.jpg
Pobierz: IMG_20210222_094307.jpg