Icon Contrast 1 Icon Contrast 2 Icon Contrast 3 Icon Contrast 4
UONET+ Ministerstwo Edukacji i Nauki Kuratorioum Oświaty w Krakowie Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie Centralna Komisja Egzaminacyjna Biuletyn Informacji Publicznej
Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

W dniach od 12 do 16 września 2022 roku MEiN ogłosiło "Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych”. To wspólne przedsięwzięcie MEiN i GIS.  Akcja ma pokazać, jak ważne w profilaktyce są szczepienia, nie tylko te związane z COVID-19, ale także przeciwko innym chorobom zakaźnym.
W związku z tym uczniowie klas 1-3 przystąpili do akcji i 14 września 2022 roku wzięli udział w spotkaniu informacyjno - edukacyjnym z panią Marzeną Lianą - pielęgniarką z Niepublicznego Ośrodka Zdrowia w Sękowej. Spotkanie miało na celu uświadomienie potrzeby dbania o zdrowie własne i najbliższych oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony. Pani Marzena przeprowadziła pogadankę na temat jak ważne w profilaktyce są szczepienia przeciwko chorobom zakaźnym, higieny osobistej na co dzień, wyrabiania właściwych nawyków żywieniowych, przebywania na świeżym powietrzu, zapobiegania infekcjom, a także przedstawiła dokładny instruktaż mycia rąk. Uczniowie zdobyli wiele ciekawych informacji, które z pewnością wykorzystają w życiu codziennym. Serdecznie dziękujemy pani Marzenie za podzielenie się swoją wiedzą.