Icon Contrast 1 Icon Contrast 2 Icon Contrast 3 Icon Contrast 4
UONET+ Ministerstwo Edukacji i Nauki Kuratorioum Oświaty w Krakowie Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie Centralna Komisja Egzaminacyjna Biuletyn Informacji Publicznej
"Zaelektryzowani" w naszej szkole

Dnia 6 października 2023 roku uczniów klas I-VIII oraz zerówki odwiedziła grupa animatorów z Lublina „Zaelektryzowani”, która przybliżyła wszystkim wiedzę z zakresu chemii i fizyki. Tematem zajęć były właściwości fizyczno-chemiczne wybranych gazów. Prezentujący pokazał wiele ciekawych doświadczeń z wodorem, helem, azotem, tlenem, parą wodną. W czasie tej niezwykłej lekcji, uczniowie na własnych strunach głosowych sprawdzili działanie helu, który zmienił ich wysokość głosu podczas próby mówienia,   a także zobaczyli wybuch wytworzonego domowym sposobem wodoru. 
Prowadzący podkreślił, jak ważne jest bezpieczne obchodzenie się z ogniem i korzystanie z gazu w gospodarstwie domowym. Dzieci bardzo aktywnie brały udział w pokazie chemiczno – fizycznych doświadczeń. Przedstawiona prezentacja spodobała się wszystkim uczestnikom. Prowadzącemu udało się w umiejętny sposób połączyć elementy humorystyczne oraz edukacyjne zachęcając obserwujących do wspólnego, bezpiecznego eksperymentowania. Dzięki temu uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu chemii oraz fizyki, a prowadzący dowiódł, że nauka fizyki i chemii nie musi być nudna! 
Dziękujemy Grupie „Zaelektryzowani” za ciekawy pokaz doświadczeń i eksperymentów chemiczno – fizycznych!