Icon Contrast 1 Icon Contrast 2 Icon Contrast 3 Icon Contrast 4
UONET+ Ministerstwo Edukacji i Nauki Kuratorioum Oświaty w Krakowie Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie Centralna Komisja Egzaminacyjna Biuletyn Informacji Publicznej
Jedziemy na wycieczkę

15 września 2018r. klasy IIa, IIb oraz III uczestniczyły w wycieczce do Krempnej i Jasła. W Krempnej uczniowie brali udział w warsztatach pt. „Drzewa naszych lasów” prowadzonych przez pracowników Magurskiego Parku Narodowego. Dzieci z wielkim zaangażowaniem rozpoznawały w terenie różne gatunki drzew na podstawie ich liści, kory, czy kształtu korony. Pracowały też w grupach nad rozwiązaniem zagadek związanych z drzewami. W trakcie zabawy edukacyjnej poznały ich wewnętrzną budowę. Z dużym zaciekawieniem obejrzały film przyrodniczy dotyczący fauny i flory Magurskiego PN, podziwiały również wystawę tematyczną pt. „Fauna i flora  Magurskiego Parku w czterech porach roku”.

Dalszą część wycieczki dzieci spędziły w Jaśle, a dokładnie w jasielskim Muzeum Lizaka, gdzie zapoznały się z historią ich wytwarzania. Obejrzały maszyny używane dawniej i dziś do produkcji cukierków i lizaków, rozpoznawały barwniki stosowane w ich składzie a na koniec samodzielnie wykonały słodycze o dowolnie wybranym przez siebie kolorze i smaku.