Realizacja zajęć w listopadzie

Na zajęciach technicznych uczniowie wykorzystywali poznane umiejętności pracy z wiertarko - wkrętarką, bitami do wkrętów, wiertłami. W listopadzie uczniowie rozpoczęli prace nad ruchomym reniferem z kartonu oraz choinką z drewna. Wycinali wydrukowane szablony z papieru i przyklejali na kartony, a następnie wycinali kartonowe części składowe renifera. Do pracy wykorzystano nożyczki tapetowe. Prace te były etapem przygotowawczym do składania szkieletu renifera, wykonania mechanizmu obrotowego jego głowy (wiercenie otworów - wiertła i wiertarka) oraz technicznych pomysłów zamocowania i działania napędu silnikowego. Drewniana choinka wymagała użycia wierteł, wiertarki, suwmiarki (mierzenie odległości między otworami) oraz stalowej linijki.