Icon Contrast 1 Icon Contrast 2 Icon Contrast 3 Icon Contrast 4
UONET+ Ministerstwo Edukacji i Nauki Kuratorioum Oświaty w Krakowie Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie Centralna Komisja Egzaminacyjna Biuletyn Informacji Publicznej
XVIII MEMORIAŁ IM. WŁADYSŁAWA I MIŁOSZA TOKARZÓW W SKOKU WZWYŻ

25 lutego 2020r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Sękowej odbył się XVIII Memoriał im. Władysława i Miłosza Tokarzów.  O godz. 9.00 Prezes UKS ,,Maraton” Sękowa Justyna Szarowicz przywitała zaproszonych gości i kluby uczestniczące w memoriale. Następnie głos zabrała dyrektor Szkoły Podstawowej w Sękowej Pani Bożena Bernasiewicz otwierając zawody. Następnie głos zabrali wójt gminy Sękowa Pani Małgorzata Małuch oraz Przewodniczący Rady Gminy Sękowa Bogusław Moroń. Na zawodach obecna była córka Władysława Tokarza pani Joanna Hyziak oraz córka Miłosza Tokarza pani Monika Tokarz, które otrzymały bukiety kwiatów od nauczyciela wychowania fizycznego Fabiana Szarowicza i wicedyrektor szkoły Małgorzaty Witko.

Zawody zostały rozegrane w czterech kategoriach wiekowych. Jako pierwsi skakali uczniowie z klas IV i młodsi, następnie dzieci starsze (kl V-VI) młodzicy (kl VII – VIII) i juniorzy młodsi. Na starcie stanęło 78 zawodników z ośmiu szkół: SSK JAK BARDEJOV, LO Gorlice, SP nr 6 Gorlice, SP Wilczyska, Kobylanka, Pagorzyna, Siary i gospodarz UKS Maraton Sękowa. Zawodnicy za trzy pierwsze miejsca otrzymali pamiątkowe medale, nagrody rzeczowe a do piątego miejsca dyplomy. Rekord mityngu w kategorii junior młodszy ustanowił zawodnik z Bardejova  KOVALCIN SIMON, który pokonał poprzeczkę na wysokości 182 cm i za ten wyczyn otrzymał pamiątkowy puchar. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy UKS „Maraton" Sękowa zdobyli 10 medali w tym 2 złote, 5 srebrnych i 3 brązowe. Padło wiele rekordów życiowych podczas zawodów min. Pawełczak Daniel w kategorii młodzik pokonał poprzeczkę na wysokości 160 cm, Galas Martyna  w kategorii dzieci starszych skoczyła na wysokość 130 cm. Zawodnicy zostali zaproszeni do Bardejowa na zawody lekkoatletyczne, które odbędą się w maju na nowo wybudowanej bieżni tartanowej. Wielkie gratulacje dla zwycięzców oraz uznanie dla wszystkich startujących dziewczynek i chłopców za udział i osiągnięte wyniki.