IX Otwarte Mistrzostwa Lipinek w skoku wzwyż

W dniu 15 lutego 2019 roku na hali sportowej w Lipinkach odbyły się IX Otwarte Mistrzostwa Lipinek w skoku wzwyż. Organizatorem mistrzostw był Uczniowski Ludowy Klub Sportowy w Lipinkach. Na mistrzostwa Lipinek w skoku wzwyż udała się 16 osobowa grupa zawodników i zawodniczek z UKS Maraton Sękowa. IX Otwarte Mistrzostwa w skoku wzwyż odbyły się w kilku kategoriach wiekowych, na które przyjechało kilka Klubów i Szkół z powiatu gorlickiego i spoza niego. Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrej strony skacząc w poszczególnych kategoriach wiekowych na wysokim poziomie.

I tak w najmłodszej grupie dzieci  młodszych (2008 i mł.)  wygrała Marta Gyba poprawiając rekord mistrzostw o 2 cm, skacząc na wysokość 120cm. Drugie miejsce zajęła jej rówieśniczka Martyna Galas z wynikiem 115cm, a jej siostra Wiktoria Galas uplasowała się na piątym miejscu skacząc 105cm. W kategorii dzieci starszych (2006/2007) Zuzanna Pałys zajęła drugie miejsce pokonując poprzeczkę na wysokości 125cm a JessicaŻelem  zajęła piąte miejsce z wynikiem 120cm. W tej samej kategorii startowali nasi chłopcy którzy wywalczyli trzy medale. Rekord Mistrzostw w tej kategorii ustanowił nasz zawodnik Daniel Pawełczak pokonując poprzeczkę na wysokości 148cm bijąc rekord o 8cm. Trzecie miejsca zajęli również dwaj nasi zawodnicy Bartłomiej Białoń i Mikołaj Prajsnar skacząc na wysokość 120cm. Piąte miejsce zajął Patryk Ołpiński z wynikiem 110cm. W kategorii młodziczek (2004/2005) czwarte miejsce zajęła Daria Żelem z wynikiem 120cm. Natomiast Daniel Zimowski i Krzysztof Hryc w kategorii Juniora Mł.(2002/2003) zajęli czwarte miejsca z wynikiem 150cm.