Wielki srebrny sukces sękowskiej młodzieży na powiatowych zawodach w piłce ręcznej

Tegoroczny sezon powiatowego szczypiorniaka obfitował owocnie w medale. W tym roku zarówno chłopcy i dziewczynki z SP jak i Gimnazjum wywalczyli trzy srebrne i jeden brązowy krążek.

18 marca 2019r. w hali sportowej w Bobowej jako pierwsze turniej rozegrały dziewczynki z SP. W zawodach udział wzięło  6 drużyn z powiatu gorlickiego: SP Sękowa ,SP Wilczyska, SP Biecz, SP Lipinki, SP Brunary, SP Ropa. Dziewczynki z naszej szkoły po zwycięstwie w grupie z SP Lipinkami i SP Bieczem, uległy w finale SP Wilczyskom zajmując zdobywając wice mistrzostwo powiatu. Skład drużyny: Kapitan Emilia Chowaniak, Jessica  Żelem, Noemi Krajnik, Patrycja Gromkiewicz, Zuzanna Pałys, Natalia Krupa, Sandra Nykiel, Daria Cucura, Martyna Drzymała, Wiktoria Galas, Martyna Galas, bramkarz -Marta Gyba.

19 marca 2019r. w hali sportowej w Bieczu turniej rozegrały dziewczęta z gimnazjum, zagrały następujące szkoły: Sękowa, Biecz, Lipinki, Brunary, Ropa ,Wilczyska, Łużna. I  tutaj znów po wygranych meczach w grupie z Bieczem, Brunarami i Łużną,  nasze dziewczęta uległy mistrzyniom małopolski z Wilczysk zdobywając drugie miejsce. Skład drużyny: Kapitan: Gabriela Szarek, Wiktoria Prajsnar, Daria Żelem, Anita Olejarz, Aleksandra Jawor, Gabriela Marć, Wiktoria Klisiewicz, Oliwia Białoń, Julia Stanuch,  Basia Rybczyk, Natalia Lisowicz.

Kolejnego dnia zawody rozegrali chłopcy z Gimnazjum ,również w Bieczu. W rozgrywkach udział wzięło 6 szkół: Gimnazjum w Sękowej ,Libuszy, Bobowej , Lipinkach, Brunarach oraz szkoła nr 1 w Gorlicach. Po rozegranych meczach w grupie- przegraną z Libuszą i wygraną z Gorlicami1, nasi chłopcy wywalczyli brązowy medal wygrywając z Lipinkami 8 : 7.

Skład drużyny: Arkadiusz Kosiba, Tomasz Połeć, Paweł Bodak, Krzysztof Hryc, Barłomiej Hryc, Kamil Drzymała, Andrzej Nowak, Patryk Nowak ,Dawid Tarsa, Daniel Zimowski, Bartosz Gawlik.

W czwartek 21 marca jako ostatni zagrali chłopcy z SP ,również sprawiając miłą niespodziankę. W zawodach udział wzięło  7 drużyn. Chłopcy po wygranej w grupie z Lipinkami i, ulegli w finale drużynie z Libuszy zdobywając srebrny medal.

Skład drużyny: Bartłomiej Dusza, Karol Kozioł, Patryk Ołpiński, Mateusz Olszański, Marcin Bysiek, Daniel Pawełczak, Mikołaj Prajsnar, Bartek Białoń, Bartosz Drzymała, Artur Bysiek, Dawid Gąsior.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!

W dniu 13 marca 2018r. na hali sportowej ZSP w Libuszy odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiło aż siedem drużyn powiatu gorlickiego: MZS Gorlice nr6, ZS nr1 Biecz, ZS  Uście, ZS w Ropa, ZS Lipinki, ZS Wilczyska, ZSP Sękowa. Rozgrywki przeprowadzono w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”.  W wyniku rywalizacji w grupie pierwszej zawodniczki z Wilczysk zdecydowanie pokonały swoje rywalki z Lipinek i Gorlic awansując do finału. W drugiej grupie cztero drużynowej słabo zaczęły rywalizację nasze dziewczyny przegrywając pierwszy mecz z ZS w Bieczu  w ostatnich sekundach meczu 5:4. Z coraz to kolejnymi meczami nasze dziewczyny zaczęły nabierać pewności w grze co poskutkowało wygraniem dwóch następnych meczy ( z Ropą 5:3 i Uściem 4:2 ) i pozwoliło wygrać drugą grupę. W finale dziewczyny z Sękowej zmierzyły się z faworytkami zawodów dziewczynami z Wilczysk na co dzień grających w Małopolskiej Lidze Piłki Ręcznej. Początek meczu był bardzo wyrównany bramka z bramkę, ale z kolejnymi minutami dziewczyny z Wilczysk potwierdziły swoje umiejętności i doświadczenie z meczów ligowych pokonując nasze dziewczyny 7:3. W meczu o trzecie miejsce zawodniczki z Ropy pokonały dziewczyny z Lipinek 5:3.